Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kandidát na prezidenta USA Johnson se pěkně ztrapnil

Vlajka USA
Vlajka USA
Foto: Pixabay

Washington - Libertariánský kandidát na prezidenta Spojených států Gary Johnson se před časem znemožnil svou neznalostí zahraniční politiky, když nevěděl, co je Aleppo (Halab). Média ho nachytala na štvestkách podruhé.

Tentokrát nedokázal odpovědět na otázku, jak se jmenuje severokorejský diktátor, tedy Kim Čong-un. Dotaz, zda jméno zná, Johnsonovi položil deník The New York Times. "Znám," odpověděl. "Chcete, abych jmenoval," odvětil po zopakování otázky.

Johnson v září při rozhovoru na téma, jaký je jeho návrh řešení situace v Sýrii, se novináře zeptal, co to je Halab. O několik dní později pak nedokázal odpovědět na dotaz zpravodajské televize MSNBC, aby jmenoval jednoho světového vůdce, jehož práci obdivuje.

Libertarián Johnson by mohl podle aktuálních průzkumů veřejného mínění získat kolem osmi procent hlasů, což je nejvíce ze všech nynějších alternativních kandidátů.

Témata:  USA Severní Korea Gary Johnson

Související

Aktuálně se děje

4. prosince 2025 18:02

4. prosince 2025 16:46

4. prosince 2025 11:20

Policie zasahovala ve škole v Praze. Nebezpečí nehrozilo, došlo k nedorozumění

Policie ve čtvrtek dopoledne vyjížděla kvůli možné hrozbě do jedné z pražských škol. Nakonec se ale ukázalo, že žákům ani učitelům nehrozilo nebezpečí. Podle zjištění policistů došlo k nedorozumění. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Federica Mogherini

Mogheriniová rezignovala po obvinění z podvodu

Bývalá vysoká představitelka Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogherini rezignovala na svou funkci rektorky College of Europe. K tomuto kroku došlo poté, co byla jmenována podezřelou v rámci vyšetřování podvodu spojeného s údajným zvýhodňováním při udělování zakázky na diplomatické vzdělávání financované z fondů EU. Své rozhodnutí oznámila ve čtvrtek po zasedání výkonného výboru College.