Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při nehodě vlaku v USA se zranilo 33 lidí

Nehody vlaků
Nehody vlaků
Foto: Pixabay

New York - 33 zraněných si ve Spojených státech vyžádala nehoda vlaku, který z dosud nejasných důvodů vykolejil v sobotu večer (dnes brzy ráno SELČ) na Long Islandu ve státě New York.

Podle informací amerických televizí se osobní vlak srazil s technickou soupravou provádějící na trati práce. Zranění jedné z osob je těžké, nikdo však není v ohrožení života. Původní informace hovořily až o stovce zraněných.

Tři z devíti vagonů soupravy vykolejily u obce New Hyde Park, která leží asi 31 kilometrů od Manhattanu. Ve vlaku bylo podle televize NBC kolem šesti stovek lidí, zranilo se 26 cestujících a sedm členů posádky. Mezi nejtěžší zranění patří zlomeniny.

V oblasti incidentu byla přerušena veškerá železniční doprava a technické týmy by měly poničenou soupravu odstranit z kolejí během dneška. Vyšetřovatelé zjišťují, co zapříčinilo kolizi a následné vykolejení. Podle svědků jel vlak před nehodou zcela normální rychlostí. Ke srážce došlo v sobotu kolem 21:00 místního času (dnes kolem 3:00 SELČ).

Témata:  USA nehody vlaků

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 17:48

USA na pokraji krize: Nedostatek antibiotik může zapříčinit katastrofu

Spojené státy americké čelí stále větší závislosti na čínských dodávkách léčiv a farmaceutických surovin, což se stalo středem pozornosti poté, co prezident Donald Trump pohrozil uvalením cel na dovoz léků. Tento krok má za cíl omezit americkou závislost na Číně, avšak odborníci varují, že by mohl přinést nežádoucí vedlejší účinky – především v podobě nedostatku léků a růstu cen pro americké pacienty. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Chorvatsko, ostrov Krk

Chorvatsko zdražilo a vymstilo se mu to. Pro Čechy už není lákavé

Letní dovolené u chorvatského moře byly pro Čechy dlouhá léta téměř samozřejmostí. Nyní se však situace mění. Podle dat cestovních kanceláří zájem o Chorvatsko slábne – především kvůli rostoucím cenám, které se začínají vyrovnávat nákladům dovolené v Itálii nebo Rakousku. Pro mnoho turistů tak ztrácí někdejší „levný Jadran“ svůj hlavní trumf.