Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž ze Slovenska odpojil postiženého syna od přístrojů, od soudu dostal mírný trest

Soudy, ilustrační fotografie
Soudy, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Prešov - Muž z Popradu, který odpojil od přístrojů svého syna (24) s mozkovou obrnou, je vinen. Konstatoval to dnes nepravomocně soud v Prešově, vyměřil ale pouze mírný trest.

Otec dostal osm měsíců a 22 dnů. Stejnou dobu již strávil ve vazbě. To by v případě pravomocnosti rozsudku znamenalo, že odsouzený již nebude muset nastoupit do vězení, protože do odpykání trestu se započítává i pobyt ve vazbě.

Eutanazie není na Slovensku povolena. Soud ale překvalifikoval skutek z vraždy na zabití. "Jsem spokojen. Věřil jsem ve spravedlnost a ta spravedlnost byla, ačkoliv byl vynesen rozsudek o vině, ale nebylo to (trest) 25 let až doživotí," řekl odsouzený.

Podle policie muž loni v září přerušil vzduchovou ventilaci, kterou měl jeho syn napojenou na krk, a mladík se udusil. Obžalovaný u soudu tvrdil, že chlapce našel v komatu a že se ho snažil oživit měněním jeho polohy a zapojováním a odpojováním přístrojů.

Témata:  Slovensko eutanazie soudy

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.