Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islámský stát poprvé zaútočil bezpilotním letadlem

Islámský stát (ISIS)
Islámský stát (ISIS)
Foto: Wikimedia Commons

Paříž - Bojovníci radikálního hnutí Islámský stát podle všeho vůbec poprvé zaútočili v Iráku s bezpilotním létajícím strojem. Ten po přistání vybuchl, těžce zranil dva francouzské příslušníky zvláštních jednotek a zabil dva kurdské milicionáře. Informoval o tom v úterý francouzský deník Le Monde, podle kterého se incident stal 2. října.

Zatím není jasné, zda bomba umístěná na stroji byla odpálena na dálku nebo zda explodovala pomocí časového spínače.Oba francouzští vojáci byli okamžitě letecky přepraveni do vojenské nemocnice ve Francii. Jeden z nich je v kritickém stavu. Při incidentu bylo zraněno ještě několik Francouzů.Francie soustřeďuje v Iráku kolem 500 vojáků v rámci západní koalice vedené Spojenými státy.Francouzské ministerstvo obrany odmítlo zprávu listu Le Monde komentovat, upozornila agentura Reuters.

Témata:  Islámský stát Irák "bezpilotní letouny ""drony"""

Související

Aktuálně se děje

24. července 2026 18:41

23. července 2026 17:32

Dominika Jurena porodila předčasně. Nyní se podělila o dobrou zprávu

Dominika Jurena se na konci června stala trojnásobnou maminkou, a to dříve, než společně s lékaři očekávala. Novorozený syn si tak po narození pobyl poměrně dlouho v nemocnici. Nyní se však někdejší zpěvačka pochlubila skvělou zprávou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy