Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na hranicích čekají masy uprchlíků. Maďarsko varuje před hrozbou, o které se nemluví

Plot proti uprchlíkům na srbsko-maďarské hranici
Plot proti uprchlíkům na srbsko-maďarské hranici
Foto: Hungarian Government

Budapešť - Ačkoliv se Evropa všemi dostupnými prostředky snaží zmírnit migrační krizi, nezvládá zároveň s tím řešit uprchlíky, kteří se už v ní nachází. Vyplývá to z prohlášení, které poskytl televizi M1 hlavní poradce premiéra pro vnitřní bezpečnost György Bakondi.

Bakondi tvrdí, že Evropa se musí potýkat ještě  jedním problémem, kterým je masa migrantů v Srbsku. Ta podle něj znamená stále velkou výzvu.

Dodal, že i proto je nadále nutné s nasazením všech sil hlídat maďarsko-srbské hranice. Uvedl to v maďarské veřejnoprávní televizi M1.

Podle jeho slov denně přichází ilegálně do Srbska směrem z Bulharska, Makedonie, Kosova či Albánie 100-150 lidí. Srbské tábory pro migranty ale jsou přeplněné a migranti nechtějí zůstat v Srbsku. Pokračovat do jiné země ale nemohou.

Právě tím si vysvětluje stoupající počet násilností. Ty vedou mnohdy k závažným trestným činům.

Bakondi také uvedl, že Maďarsko na mezinárodních fórech od začátku migrační vlny zdůrazňuje, že pokud se do Evropské unie dostanou nekontrolovaně masy lidí, znamená to vážnou hrozbu.

Témata:  Maďarsko uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

22. listopadu 2025 21:58

Parťáci na život a na smrt: Leoš Mareš údajně financuje léčbu Patrika Hezuckého

Moderátoři Leoš Mareš (49) a Patrik Hezucký (55) tvoří nerozlučnou dvojici na vlnách Evropy 2 v rámci legendární Ranní show už téměř 30 let. Jejich přátelství však funguje i daleko za hranicemi rozhlasového studia. Podle informací Expresu dochází Leoš za Patrikem denně do benešovské nemocnice, a dva zdroje dokonce potvrdily, že se prý finančně podílí na léčbě svého dlouholetého kolegy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy