reklama

Zoufalý bojovník IS se pokusil zamaskovat, převlékl se proto za ženu v burce. Chtěl se vyplížil z města Al-Ariš, hlavního města provincie Severní Sina, které leží asi 320 kilometrů severovýchodně od Káhiry.

Egyptští vojáci ho ale odhalili. Džihádistu pak vodili v ženských šatech po městě, napsal server Daily Mail. Nakonec ho nafotili a snímky vyvěsili na sociální sítě. Na jedné z fotek je například v obklopení usmívajících se egyptských vojáků.

 

Islamisté svádí na Sinaji tvrdé boje s egyptskou armádou, ve středu bylo zabito asi 100 vojáků, IS se také přihlásil k vraždě tamního policejního důstojníka.

Britské ministerstvo zahraničí už své občany varovalo před cestami na sever Sinaje, protože v regionu „pravidelně dochází k pumovým útokům na vládní budovy a bezpečnostní složky", výjimkou je prý jen ostře střežené turistické letovisko Šarm aš-Šajch.

Před situací na Sinaji varuje také české ministerstvo zahraničí. „S výjimkou severu Sinajského poloostrova a západní hranice s Libyí ji MZV považuje za relativně stabilní. V některých oblastech, včetně Káhiry, může docházet k teroristickým útokům, zaměřeným převážně proti egyptským bezpečnostním složkám a jejich infrastruktuře," úvádí rezort na svých stránkách.

„MZV však nedoporučuje individuální cestování po Sinajském poloostrově. V případě organizované turistiky po Sinaji se nedoporučuje opouštět turistické rezorty a účastnit se výletů mimo ně. MZV dále výslovně varuje před jakýmikoliv cestami do severní části Sinajského poloostrova, a to včetně turistického letoviska Taba," dodává úřad.

reklama