Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Maďarský a saský premiér se shodli v názoru na současnou migrační krizi

Viktor Orbán, maďarský premiér, source: Flickr.com
Viktor Orbán, maďarský premiér, source: Flickr.com
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán a jeho saský protějšek Stanislaw Tillich našli shodu v otázce současné migrační krize.

Vyplývá to z jejich dnešního setkání v Budapešti, sdělil Orbánův mluvčí agentuře MTI. Tillich se jako zástupce Německa zúčastnil oslav výročí maďarského protikomunistického povstání.

Orbánův mluvčí bez dalších podrobností uvedl, že předsedové vlád Maďarska a Saska se shodli na způsobu, jakým by podle nich měla Evropa řešit stávající migrační tlaky i v otázkách týkajících se budoucnosti kontinentu.

Orbán je dlouhodobě a ostře proti přijímání uprchlíků, Tillich ale dosud zastával umírněnější postoj. Letos v říjnu se zúčastnil demonstrace v Drážďanech namířené proti radikálně antiimigračnímu hnutí Pegida.

V únoru se ale s českým premiérem shodl na nutnosti snížit příliv uprchlíků do Evropy a ve stejné době také podpořil zpřísnění německých azylových zákonů.

Témata:  Viktor Orbán uprchlíci Stanislaw Tillich

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.