Viktor Orbán

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Mluvit o ruské hrozbě je spíše přípravou na vstup do války, tvrdí Orbán

Svět

Mluvit o ruské hrozbě je spíše přípravou na vstup do války. To, co se děje nyní, je podobné jako při burcování před první a druhou světovou válkou, co lze vidět v médiích a ve vyjádřeních politiků, řekl v pátek ráno předseda maďarské vlády Viktor Orbán v pravidelném rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlas Kossuth Radio. 

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán tvrdí, že Evropa si v současné době hraje s ohněm

Svět

Předseda maďarské vlády Viktor Orbán v pátečním rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlas Kossuth Radio zdůraznil, že Evropa si v současné době hraje s ohněm ve vztahu k otázce války a míru. Maďarsko podle něj odmítá být vtáhnuté do konfliktu.

Péter Magyar (TISZA)

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Svět

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Svět

Orbán se opět veřejně distancoval od současné EU

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval ke vzpouře proti Bruselu, který obvinil z toho, že se Budapešť snaží zatáhnout do války a vnutit jí představy, které odporují cítění Maďarů. Ti už podle něj nejsou ve svém odporu osamoceni. Probouzet se mají zejména Češi a Slováci, naznačil Orbán.

Joe Biden

Biden vyčetl Trumpovi setkání s Viktorem Orbánem

Svět

Tématem v rámci americké předvolební kampaně se stala i aktuální návštěva maďarského premiéra Viktora Orbána v USA. Setkal se s ním totiž bývalý prezident Donald Trump, za což svého soupeře zkritizoval úřadující prezident Joe Biden.

Robert Fico

Fico navštívil Budapešť, s Orbánem si notoval v mnoha tématech

Svět

Slovenský premiér Robert Fico a jeho maďarský protějšek Viktor Orbán chtějí zatlačit na Česko, aby svolalo schůzku předsedů vlád zemí V4. Spolupráce čtyř států byla v jejich očích úmyslně znefunkčněna. Fico to označil za tragédii, řekl to na úterní tiskové konferenci po setkání s Orbánem v Budapešti.

Viktor Orbán, maďarský premiér, source: Flickr.com

Svět

Kyjev a Budapešť připravují setkání Orbána se Zelenským

Kyjev a Budapešť aktivně pracují na organizaci setkání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Dnes to uvedl šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak. Setkání by představovalo první regulérní schůzku obou vůdců od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru loňského roku.

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU bez Orbána rozhodla o zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou

Svět

Lídři členských zemí Evropské unie ve čtvrtek vyslovili souhlas se zahájením přístupových rozhovorů s Ukrajinou, která od konce loňského února čelí agresi ze strany sousedního Ruska. Jednomyslné rozhodnutí umožnil maďarský premiér Viktor Orbán, který před hlasováním opustil místnost.

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Přijde Maďarsko o peníze z EU? Europoslancům se nelíbí Orbánovo vydírání

Svět

Představitelé členských zemí Evropské unie spolu s diplomaty momentálně vedou intenzivní jednání s maďarským prezidentem Viktorem Orbánem ohledně dohody, která by měla umožnit uvolnění zmrazených eurofondů pro Maďarsko výměnou za ukončení maďarského blokování finanční pomoci Ukrajině. Tato situace byla označena politickými skupinami v Evropském parlamentu za formu vydírání, které by EU neměla tolerovat.

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Svět

Maďarsko by mohlo vetovat pomoc Ukrajině, Orbán napsal Michelovi

Maďarský premiér Viktor Orbán poslal dopis šéfovi Evropské rady Charlesi Michelovi. Vyzývá ho k diskuzi o další podpoře Ukrajiny, kterou sám zpochybňuje. Orbán tím připouští, že Budapešť by mohla vetovat 50 miliard eur (zhruba 1,2 bilionu Kč) na financování ukrajinské vlády a přístupové rozhovory s Kyjevem.

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbánova strana Fidesz vytáhla billboardy s von der Leyenovou

Svět

Maďarská vládní strana Fidesz premiéra Viktora Orbána nechala v zemi nainstalovat billboardy, které cílí na šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou. Upozornila na to agentura Reuters. Pro Fidesz jde o začátek kampaně před volbami do Evropského parlamentu, které proběhnou v červnu 2024.

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbánův návrh zákona o ochraně "suverenity" se nelíbí opozici ani kritikům

Svět

Plán maďarské vládní strany Fidesz předložit v úterý parlamentu návrh zákona o ochraně "suverenity" Maďarska vyvolává obavy místní opozice, nevládních organizací a nezávislých médií. Kritici tvrdí, že jde o pokus premiéra Viktora Orbána umlčet zbývající kritické hlasy a posílit svou moc. Uvedl to server The Guardian.

Rober Fico, slovenský premiér

Svět

Fico a Orbán blokují unijní balík pomoci pro Ukrajinu ve výši 50 miliard eur

Lídři členských zemí EU se během prvního dne summitu v Bruselu zabývali revizí společného sedmiletého rozpočtu eurozóny. Premiéři Maďarska a Slovenska vyslovili nesouhlas s balíkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 50 miliard eur, který navrhla Evropská komise. Informaci zveřejnil portál Politico s odvoláním na nejmenovaného diplomata EU.

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán tvrdí, že Biden by mohl ukončit válku. Ze dne na den

Svět

V pravidelném pátečním rozhovoru pro maďarský veřejnoprávní rozhlas Kossuth Rádió vyjádřil předseda maďarské vlády Viktor Orbán souhlas s prohlášením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který naznačil, že prezident USA Joe Biden by mohl ukončit válku. Orbán však nechápe, proč tak dosud neučinil.

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Svět

Ukrajina už není suverénní stát, prohlásil Orbán v rozhovoru

Maďarský premiér Viktor Orbán opět zaskočil západní partnery svými komentáři k dění v Rusku a na Ukrajině, o které řekl, že už není suverénním státem. Ruský režim naopak považuje i po víkendové ozbrojené vzpouře žoldnéřů z Wagnerovy skupiny za stabilní, stejně jako pozici prezidenta Vladimira Putina.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.