Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Samsung vyměnil v Evropě dvě třetiny telefonů Note 7

Samsung
Samsung
Foto: Pixabay

Praha - Samsung vyměnil v Evropě zákazníkům dvě třetiny telefonů Galaxy Note7 za jiný smartphone. V pondělí 31. října jihokorejská firma vydá novou aktualizaci, která omezí nabití baterie na 60 procent. To by mělo zamezit vznícení přístroje.

Uvedlo to dnes české zastoupení Samsungu. Problémy se vznícením baterií přístroje vedly k zastavení prodeje a výroby modelu, který se objevil na trhu letos v srpnu a jehož cena byla stanovena na 882 dolarů (21.500 Kč).

Zákazníci si mohou vyměnit Galaxy Note7 za Galaxy S7, případně Galaxy S7 edge, nebo si pořídit jiný model z portfolia chytrých telefonů Samsung s vyplacením rozdílové částky za jejich pořízení. Mají také možnost nechat si vrátit plnou pořizovací částku.

Nová aktualizace software je podobná předchozí celoevropské aktualizaci ze září letošního roku. "Tato aktualizace software je navržena tak, aby připomínala všem uživatelům Galaxy Note7 nutnost vyměnit jejich zařízení prostřednictvím výměnného programu," uvedl mluvčí českého zastoupení Ondřej Koubek.

Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh v srpnu a měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone od americké společnosti Apple. Kritici přijali Galaxy Note 7 dobře, ale po několika dnech od zahájení prodeje se začaly objevovat na sociálních sítích obrázky ohořelých přístrojů. Podle agentury Reuters by kauza mohla být jedním z nejnákladnějších případů selhání bezpečnosti výrobku v historii technologického odvětví.

Témata:  Samsung

Související

Aktuálně se děje

26. ledna 2026 8:29

Není to jednoduché. Karlos Vémola popsal svůj režim po propuštění

Karlosi Vémolovi nebylo a stále není co závidět. Zápasník již sice byl po několika týdnech ve vazbě propuštěn po zaplacení kauce na svobodu, ale k běžnému režimu se stále vrátit nemohl. Na vině jsou přetrvávající zdravotní problémy. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy