Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Úřad Mayové bagatelizuje výroky hovořící o brexitu

Theresa Mayová autor: DFID
Theresa Mayová autor: DFID
Foto: Wikimedia Commons

Londýn - Úřad britské premiérky Theresy Mayové dnes bagatelizoval význam jejích soukromých výroků, které pronesla před referendem o odchodu země z Evropské unie.

Nynější šéfka vláda varovala, že v případě brexitu se najdou firmy, které Británii opustí, aby se usídlily v EU. Nahrávku ze soukromého setkání, které měla v květnu, tedy měsíc před referendem, s představiteli banky Goldman Sachs, zveřejnil deník The Guardian.

Kancelář Mayové k tomu podotkla, že podobně se proti odchodu z EU vyjadřovala i veřejně a že patřila do tábora odpůrců brexitu.

Po referendu se ale rozhodla respektovat vůli britských voličů, takže jejich přání splní, a to navzdory jejím předchozím stanoviskům.

Témata:  Velká Británie Brexit Theresa Mayová

Související

Aktuálně se děje

15. září 2025 8:24

Agáta Hanychová a dovolená s Prachařem. Tyhle vzpomínky nevymaže

Agáta Hanychová zažila spoustu romantických dovolených s řadou životních partnerů. Jen jedna je ale opravdu nezapomenutelná. A její současný manžel Mirek Dopita bude možná zklamaný, že se nejednalo o pobyt s ním. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy