Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Riu zadrželi dva Čechy, vloupali se do metra

Socha Ježíše Krista v Rio de Janeriu.
Socha Ježíše Krista v Rio de Janeriu.
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Rio de Janeiro - Policie v Riu de Janeiro zadržela tři cizince, včetně dvou Čechů, kteří se snažili vloupat do stanice metra.

Na svých internetových stránkách o tom informovala brazilská stanice Globo. Dva zadržení jsou podle ní z Česka a jeden z Jihoafrické republiky.

Čin se stal v pátek pozdě večer místního času ve stanici Catete ve stejnojmenné čtvrti, která patří k obchodnímu a turistickému centru města. Policie uvedla, že zadržení čin zřejmě plánovali, protože u sebe měli kleště, páčidlo a baterku.

Policii zavolal kolemjdoucí, který nahlásil, že několik mužů se snaží vniknout do stanice metra.

Témata:  Češi Brazílie Rio de Janeiro

Související

Aktuálně se děje

18. února 2026 17:21

Sebevražda jako hlavní příčina úmrtí mladých lidí? Princ William promluvil o „národní katastrofě“

Britský princ William se v otevřeném rozhovoru pro speciální epizodu pořadu Life Hacks na stanici BBC Radio 1 podělil o své zkušenosti s duševním zdravím. Budoucí král přiznal, že mu trvalo dlouhou dobu, než se naučil rozumět vlastním emocím a tomu, proč se v určitých chvílích cítí tak, jak se cítí. Tento proces sebeuvědomění považuje za klíčový pro udržení vnitřní rovnováhy a vyzval ostatní muže, aby se nebáli pravidelně „kontrolovat“ svůj psychický stav.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Princ Andrew

Policisté se rozhodli konat. Bývalý princ Andrew byl zatčen

Andrew Mountbatten-Windsor, dříve známý jako britský princ Andrew, byl ve čtvrtek zadržen policií přímo na královském panství Sandringham v Norfolku. Podle oficiálního vyjádření policie z Thames Valley je šestašedesátiletý Andrew podezřelý ze zneužití pravomoci úřední osoby. K zásahu došlo v ranních hodinách v rezidenci Wood Farm, kde se v současnosti zdržuje.