Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruský exministr Lesin loni zemřel kvůli otravě alkoholem

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Washington - Smrt bývalého ruského ministra a prezidentova poradce Michaila Lesina loni ve Spojených státech nastala kvůli akutní otravě alkoholem.

Lesin několik dnů po sobě intenzivně popíjel a pak upadl na zem. Podle stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda to dnes oznámily americké úřady.

Lesin byl nalezen loni v listopadu mrtvý ve washingtonském hotelu. Na těle měl stopy zranění po pádu na zem po "dnech nadměrné konzumace alkoholu". Jeho smrt byla zahalena tajemstvím a předmětem spekulací, zda se nestal obětí násilného trestného činu.

Lesin byl na počátku tisíciletí považován za jednu z nejvlivnějších postav v ruských médií, byl spoluzakladatelem největší reklamní agentury v zemi. V letech 1999 až 2004 působil jako ministr tisku, dalších pět let byl poradcem prezidenta Vladimira Putina.

Do loňského ledna působil jako generální ředitel holdingu Gazprom media, pod který spadají například televize NTV a TNT či rozhlasová stanice Echo Moskvy.

Témata:  Rusko Michail Lesin

Související

Aktuálně se děje

5. dubna 2026 9:02

Už toho bylo moc. Manželství Karlose Vémoly s Lelou Ceterovou potopily skandály i nevěra

Bouřlivý osobní život nejznámějšího českého MMA zápasníka Karlose Vémoly dospěl k zásadnímu zvratu. Přestože se Terminátor, jak se sportovci přezdívá, snažil na veřejnosti i sociálních sítích udržovat obraz spokojené rodiny, jeho manželství s Lelou Ceterovou provázela řada skandálů. Podle aktuálních informací už pohár trpělivosti slovenské playmate definitivně přetekl a pár oznámil rozchod.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy