Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlice ze slavné fotky bude vyhoštěna do Afghánitánu. Hrozilo jí 14 let vězení

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Islámábád - Pákistánský soud hodlá ženu, kterou proslavila fotografie v National Geographic, nakonec vyhostit do Afghánistánu. Koncem října se objevila zpráva, že Šarbat Gulaové hrozí až 14 let vězení.

Kvůli padělaným dokladům strávila Gulaová v pakistánském vězení 15 dnů. Deportována bude pravděpodobně v pondělí, informuje BBC.

Gulaová byl zatčena v provincii Péšávar poblíž afghánských hranic 28. října. Po návratu do Afghánistánu se má setkat s afghánským prezidentem Ašrafem Gháním.

U soudu se Gulaová přiznala ke všem obviněním. Byla potrestána vězením a pokutou ve výši 110.000 rupií (téměř 27.000 korun). Od středy je Gulaová v nemocnici se žloutenkou.

Snímek, který ji kdysi proslavil, byl pořízen v roce 1984 v uprchlickém táboře na severozápadě Pákistánu, kde se Gulaová ocitla po sovětské okupaci Afghánistánu. Bylo jí pouze 12 let.

Témata:  Pákistán Afghanistán uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

16. června 2026 17:11

Nečekané překvapení: Na koncert Ewy Farne dorazil pár, jehož rozvod sleduje celé Česko

Ondřej Brzobohatý zažil dramatický rozvod s Taťánou Kuchařovou, takže po nedávném oznámení rozpadu manželství s Danielou Písařovicovou panovaly obavy, že to opět může být dramatické. Zatím tomu ale nic nenasvědčuje. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy