Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do sídla Mossack Fonseca vpadla panamská policie

Skandál Panama Papers
Skandál Panama Papers
Foto: Pixabay

Panama - Agenti zvláštního oddělení prokuratury pro boj s organizovaným zločinem v úterý prohledali sídlo firmy Mossack Fonseca. Tato společnost pomáhala lidem po celém světě s podezřelými převody peněz do daňových rájů.

Společnost popírá, že by její jednání bylo v rozporu se zákony. Převádění peněz do daňových rájů samo o sobě totiž nelegální není. Podle expertů by ale dokumenty Panama Papers mohly poskytnout důkazy o daňových únicích, praní špinavých peněz, porušování sankcí či drogových obchodech.

V minulých dnech policie prohledala i úřadovny společnosti v Peru a v Salvadoru. Zda byly v panamských kancelářích firmy Mossack Fonseca zabaveny nějaké písemnosti nebo datové nosiče, není zatím známo.

Akce proběhly v kancelářích firmy v metropoli a na dalších místech Panamy. "Cílem razií bylo získat dokumenty spojené se zveřejněnými informacemi v novinových článcích, podle nichž se firma zabývala protizákonnými činnostmi," uvedla podle agentury AP v prohlášení panamská prokuratura bez dalšího upřesnění.

Témata:  Panama Panama Papers Mossack Fonseca

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.