Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Diplomatická roztržka: Panama kvůli sporu stáhne svého velvyslance z Venezuely

Venezuela, ilustrační foto
Venezuela, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Panama - Panama před časem zapsala venezuelského prezidenta Nicoláse Madura na seznam politiků, u kterých jsou důvody k podezření z praní špinavých peněz. Diplomatická roztržka pokračuje. Panama ve čtvrtek oznámila, že stáhne svého velvyslance z Venezuely a požádala Caracas, aby učinil totéž se svým velvyslancem v Panamě.

Caracas zavedl reciproční opatření a zakázal několika panamským firmám operovat ve Venezuele. Zákaz se mimo jiné vztahuje k panamské aerolince Copa.

Venezuelský prezident, který ustavením zvláštního zákonodárného sboru vyřadil ze hry demokraticky zvolený parlament ovládaný opozicí, čelí kritice z USA, EU a okolních latinskoamerických zemí, které Madurův režim mnohdy označují za diktaturu.

Prezident země stižené hladem a ekonomickou krizí šíří teorii, podle níž spiknutí vedené Američany usiluje o jeho svržení. V uplynulých měsících USA na Madura a další vysoce postavené politiky uvalily sankce a vládu obvinily z porušování lidských práv a autoritářství.

Témata:  Panama Venezuela Nicolas Maduro

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.