Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud rozhodl: Mair je vinen, zavraždil britskou poslankyni Coxovou

Jo Coxová
Jo Coxová
Foto: Reprofoto YouTube

Londýn - Thomas Mair (53) je dle poroty vinným z vraždy britské poslankyně Jo Coxové. Zločin se stal 16. června, politička podporovala setrvání Spojeného království v EU a stála na straně uprchlíků.

Nezaměstnaný neonacista Mair zločin spáchal týden před konáním referenda o brexitu.

Napadl ji v okamžiku, kdy se chystala na setkání s občany v knihovně v Birstallu. Na 41letou matku dvou dětí třikrát vystřelil a následně pobodal.

Porota uznala Maira vinným z vraždy, z těžkého ublížení na zdraví, z držení zbraně za účelem spáchání trestného činu a z držení útočné zbraně.

Témata:  Velká Británie Jo Coxová Thomas Mair

Aktuálně se děje

12. srpna 2026 5:00

Počasí se dnes vydaří. Na pozorování zatmění Slunce a Perseid bude ideální

Česko se připravuje na mimořádné astronomické úkazy. Už dnes v podvečerních hodinách zasáhne region velmi výrazné částečné zatmění Slunce, které nabídne skvělé pozorovací podmínky díky zcela jasné obloze. Unikátní podívaná bude k vidění nízko nad západním až severozápadním horizontem přibližně hodinu před západem slunečního kotouče a v průběhu samotného západu. V tuzemsku zprostředkuje sledování veřejnosti řada hvězdáren, zatímco za úplným zatměním v pásu totality zamířily výpravy do Grónska, na Island či do Španělska.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy