Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trumpovi stoupenci se obávají Romneyho jako šéf diplomacie

Mitt Romney
Mitt Romney
Foto: Reprofoto

Washington - Poradkyně zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa varje před možností, že by se bývalý prezidentský kandidát Mitt Romney mohl chopit funkce ministra zahraničí.

"V soukromí a na sociálních sítích mě Trumpovi zastánci varují, že jmenování Romneyho ministrem zahraničí by bylo nešťastné," napsala na svém oficiálním twitteru Kellyanne Conwayová, která je Trumpova hlavní poradkyně a bývalá manažerka jeho kampaně.

Později dodala: "Bývalí republikánští ministři zahraničí George Shultz a Henry Kissinger byli dobrými loajálními poradci prezidenta. Splňovali ta správná kritéria."

Vztahy Trumpa a Romneyho byly tento rok poněkud vyostřené. Romney, který v roce 2012 kandidoval na prezidenta, během primárek řekl, že Trump je podvodník. Trump na to reagoval prohlášením, že Romney je smolař a slaboch, který nechal ve volbách v roce 2012 vyhrát Baracka Obamu.

Když se však oba republikáni 19. listopadu sešli v New Yorku, Trump řekl novinářům, že jejich jednání bylo "skvělé". O den později budoucí viceprezident Mike Pence v rozhovoru pro televizní stanici Fox News uvedl, že se o Romneym "vážně uvažuje" na funkci ministra zahraničí, ale společně s dalšími možnými kandidáty.

Témata:  Donald Trump Mitt Romney

Související

Aktuálně se děje

20. května 2025 10:27

Nevydařená dovolená v Egyptě. Marie Růžičková se hlasitě rozčiluje

Česko momentálně s napětím sleduje mistrovství světa v hokeji, jehož se jako hráč i trenér v minulosti opakovaně zúčastnil Vladimír Růžička. V posledních letech ale zažil ústup ze slávy. Šampionát i tak jistě sleduje, zatímco jeho manželka Marie vyrazila na dovolenou do Egypta. Letošní zážitek ze severoafrické země je zatím speciální. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?