Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Imigrační kontroly jsou špatné, způsobují nárůst rasového násilí, tvrdí studie

uprchlíci
uprchlíci
Foto: Reprofoto YouTube

Londýn- Institut rasových vztahů (IRR) vydal zprávu, ve které tvrdí, že politika imigračních kontrol způsobuje „rychlý nárůst rasového násilí". Think-tank tvrdí, že hraniční kontroly a úsilí zastavit nelegální přistěhovalectví jsou odpovědné za vlnu „zločinů z nenávisti" v celé Británii. Píše to server Breitbart.

Podle zprávy, kterou IRR vydala, rozpoutalo hlasování o opuštění Evropské unie (EU) „explozi rasového násilí". V předmluvě autoři uvádí, že „cokoliv co brexit znamená nebo neznamená, jistě znamená rasismus". Autor zprávy Jon Burnett připomíná, že počet zločinů z nenávisti po odhlasování brexitu výrazně stoupl.

Dokument konstatuje, že vláda sice byla aktivní v oponování „zločinům z nenávisti" a vytváření programů, které měly vést k boji proti nenávisti, ale zároveň tvrdí, že kvůli prosazení hraničních kontrol a zákrokům proti nelegálnímu přistěhovalectví, je vláda sama zodpovědná za „zločiny z nenávisti".

„Boj pak je sváděn na dvou úrovních, na obou najednou: Proti státnímu rasismu a proti trestným činům z nenávisti,“ píše se například v materiálu, který zveřejnila britská média

Své závěry Burnett předkládá na základě studia 134 nenávistných útoků. Mezi případy, kterými se zabýval, je například „rasové napadení migranta-bezdomovce, který není považován za ekonomicky produktivního“.

Témata:  Velká Británie uprchlíci Brexit

Související

Aktuálně se děje

29. března 2026 21:57

Chlubení se jí nevyšlo. Dominika Myslivcová je kvůli dárku za miliony pod palbou ostré kritiky

Influencerka Dominika Myslivcová se ocitla pod palbou ostré kritiky poté, co se na sociálních sítích pochlubila luxusním dárkem od svého partnera Jakuba. Ten se rozhodl svou drahou polovičku překvapit a pořídil jí růžové Lamborghini Urus, jehož cena se odhaduje na 6 až 9 milionů korun. Místo obdivu se však pod příspěvkem strhla lavina negativních komentářů, které nešetřily ironií ani drsnými výrazy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy