reklama

Městský soud v Kempton Park na okraji Johannesburgu se dnes měl zabývat extradicí Krejčíře do ČR a obviněním z pokusu o útěk z vězení, do kterého se údajně zapojilo dalších sedm osob, včetně tří zaměstnanců nápravného zařízení Kgosi Mampuru ve městě Pretoria. Oba body však byly odloženy na 24. ledna, soud to zdůvodnil nepřítomností některých právníků, uvedl web jihoafrické televize eNCA.

Sám Krejčíř k soudu dorazil za přísných bezpečnostních opatření a stěžoval si na podmínky ve věznici. Psychiatr mu prý předepsal léky, které mu přivodily únavu, zažívací potíže a sebevražedné stavy a s problémy se musel vypořádat sám. Také mu prý úřady zabavily dokumenty určené pro jeho právníka Franka Cohena. Státní žalobce Johan Du Toit uvedl, že stížnosti probere s ředitelem věznice.

Nejde zdaleka první případ, kdy dochází v jihoafrických procesech s Krejčířem k průtahům. Kauza útěku z vězení byla přeložena již v listopadu, a to kvůli potřebě soudu zpracovat nové informace. Podobně je na tom obžaloba z podílu na tři roky staré vraždě libanonského obchodníka s drogami Sama Issy. V tomto případě se již téměř rok řeší problémy s Krejčířovým právním zastoupením.

Loading...
reklama