Washington - Donald Trump, který se 20. ledna 2017 ujme úřadu prezidenta USA, se v pondělí večer v New Yorku překvapivě setkal s demokratem Alem Gorem. Detaily půlhodinového rozhovoru nejsou známé, debata prý ale byla "produktivní".
Zanícený bojovník za čistotu životního prostředí a proti klimatickým změnám se podle agentury Reuters v Trump Tower na Manhattanu rovněž setkal s Trumpovou dcerou Ivankou.
O detailech se podle televize MSNBC Gore nehodlal šířit, nicméně prohlásil, že "šlo o upřímné hledání společných stanovisek". Mimořádně zajímavý rozhovor by prý měl pokračovat. Pochvalně se Gore vyjádřil i o besedě s Ivankou, která je "velmi odhodlána prosazovat rozumnou politiku při ochraně klimatu".
Gore, který v roce 2007 dostal Nobelovu cenu za boj proti riziku globálního oteplování, se během Trumpovy volební kampaně vůči republikánskému kandidátovi ostře vymezoval a obviňoval ho, že způsobí "klimatickou katastrofu". Trump prohlašoval, že klimatické změny jsou čínský vynález, který má omezit konkurenceschopnost amerického průmyslu.
Témata: Donald Trump, Al Gore
Související
29. června 2025 13:40
28. června 2025 18:57
26. června 2025 13:24
23. června 2025 21:47
22. června 2025 9:39