reklama

Útočníci napadli Aidana O'Driscolla (†37) na ulici ve městě Cork na jihovýchodě Irska a zabili ho střelou do zad. Muž přezdívaný Zvíře či Bestie zraněním podlehl během operace v místní nemocnici.

K vraždě O'Driscolla se zatím nikdo nepřihlásil. Podle policie je seznam podezřelých velmi dlouhý, protože oběť si nadělala spoustu nepřátel v prostředí zločineckých gangů i v kruzích politických radikálů bojujících za odtržení Severního Irska od Spojeného království. Dvě auta, která podle policie použili při činu pachatelé, se našla ohořelá a opuštěná v různých částech Corku.

Pravá IRA se od Irské republikánské armády (IRA) odštěpila v roce 1998 na protest proti jejímu souhlasu s dohodou o mírovém uspořádání Severního Irska. Oznámila, že bude pokračovat v teroristických akcích. Například v roce 2009 Pravá IRA zabila dva britské vojáky.

O'Driscoll byl blízkým spojencem Alana Ryana, jedné z vůdčích postav skupiny Pravá IRA v Dublinu, který v irské metropoli zahájil krutou válku proti konkurenčnímu drogovému gangu. Ryana zastřelili v roce 2012. Podle agentury AP hrozí, že O'Driscollova vražda vyvolá další násilí mezi různými zločineckými skupinami v Irsku.

reklama