Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Otřesné svědectví Češky žijící v Británii: Nutili mě k prostituci. Nemohla jsem ani spát

Žena, ilustrační fotografie
Žena, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Londýn - Novodobých otroků je v Británii podle odhadů na 13 tisíc, brexit by to mohl změnit ještě k horšímu. Televize Sky News jako příklad uvádí zkušenost jedné Češky.

Brexit by podle charitativních organizací mohl ztížit uplatňování evropského zatýkacího rozkazu při dopadení podezřelých a také zhoršit postavení obětí. "Mohlo by to znamenat, že se zhorší situace obětí a že dostanou méně pomoci, zejména té finanční," upozorňuje Andrew Wallace z bristolské charitativní organizace Unseen.

Jednou z obětí novodobého otroctví je i Češka Monika P. (nyní 28), byla donucena k prostituci v Bristolu. "Nevěděla jsem, co dělat," řekla televizi Sky News. "Vstávaly jsme brzy a musely jsme být k dispozici zákazníkům, kterých denně přicházelo 60 až 70. Nespaly jsme. Budili nás uprostřed noci. Mohly jsme si 30 minut zdřímnout a pak jsme musely být zase připravené," sdělila své zkušenosti Češka, které bylo v té době 23 let.

Do Británie byla nalákána s příslibem lepšího života. Vůbec ji nenapadlo, že bude pracovat v sexuálním průmyslu. Policii trvalo pět let, než dostala před soud obchodníky s lidmi, pro které pracovala i Monika. Minulý týden byli tři členové gangu odsouzeni k celkem 25 letům vězení.

"Nemohla jsem odejít, protože jsem neměla žádné peníze, nemluvila jsem tehdy anglicky a neměla jsem nikoho, kdo by mi pomohl. Byla jsem sama a nevěděla, co dělat," svěřila se Češka.

Témata:  Velká Británie Češi Brexit ženy

Související

Aktuálně se děje

12. června 2026 21:37

Charlotte Gottová nečekaně vydala další píseň

První píseň Charlotte Gottové už její fanoušci nepochybně znají nazpaměť, takže je nejvyšší čas vypustit do světa další. Nadaná dcera nejslavnějšího českého zpěváka to udělala. Lidé už si mohou poslechnout její druhou skladbu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy