Sacramento (USA) - Příčinou tragického požáru v kalifornském městě Oakland byla přetížená elektrická síť v budově. Požár si počátkem prosince vyžádal 36 obětí.
Informoval o tom portál East Bay Times s tím, že ještě během dneška to oznámí Úřad pro kontrolu alkoholu, tabáku, palných zbraní a výbušnin (ATF), který tragédii vyšetřuje.
Areál skladu, který zachvátily plameny, fungoval jako umělecká kolonie. V době neštěstí se tam konal koncert kapely Golden Donna a dalších skupin, na který podle médií přišlo možná až 100 lidí.
O budovu se již několik týdnů zajímaly úřady, neboť měly podezření, že tam nelegálně žilo až několik desítek osob
Jedna z bývalých nelegálních nájemnic budovy Shelley Macková televizi ABC po tragédii řekla, že uvnitř byla často zima. Lidé se tak někdy nelegálně připojovali k přívodu elektřiny ze sousedních staveb, takže tam vznikaly rizikové situace.
Témata: požáry
Související
14. září 2025 8:14
8. září 2025 10:39
28. srpna 2025 11:34
27. srpna 2025 13:00
22. srpna 2025 9:49