Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Eiffelova věž je kvůli stávce zaměstnanců uzavřena

Paříž, ilustrační foto
Paříž, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Paříž - Eiffelova věž je ke zklamání turistů zavřena. Zaměstnanci stávkují i dnes, tedy pátý den po sobě.

Stávkující se návštěvníkům omlouvají a podle francouzských sdělovacích prostředků se dnes bude vyjednávat, zda světoznámá památka zůstane uzavřena také v neděli.

Cílem stávkujících není zvýšení jejich mezd, ale zapojení do rozhodování a také navýšení peněz určených k údržbě. Podle stávkujících existují pro zaměstnance zdravotní a bezpečnostní rizika.

Odborový svaz CGT nepřestává vyjednávat se společností SETE, která věž spravuje. Jejich další schůzka se má konat večer. Má se na ní rozhodnout, zda věž nebude v neděli už veřejnosti zpřístupněna.

Protest se koná v době, kdy se Paříž snaží obnovit důvěru turistů, otřesenou několika teroristickými útoky a nově také smogovou situací.

Témata:  Francie Eiffelova věž stávka

Související

Aktuálně se děje

30. června 2025 21:27

Národní park České Švýcarsko opět hoří. Na místě zasahovalo jedenáct jednotek hasičů

V pondělí odpoledne vypukl v Národním parku České Švýcarsko požár, který zasáhl lesní plochu o rozloze téměř 8 000 metrů čtverečních. Oheň se rozšířil v oblasti mezi Mariinou vyhlídkou a chatou Tokáň, konkrétně u Rudolfova kamene. Na místě zasahovalo celkem jedenáct jednotek hasičů – sedm dobrovolných a čtyři profesionální.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy