Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zaútočili na letoun Egyptair teroristé? U obětí se našly podezřelé předměty

Airbus A320 společnosti Egypt Air
Airbus A320 společnosti Egypt Air
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Káhira - Egyptští vyšetřovatelé našli stopy výbušnin na pozůstatcích některých obětí havárie letounu Egyptair, který se v květnu zřítil za letu z Paříže do Káhiry.

Na palubě stroje, který spadl do Středozemního moře, bylo 66 lidí a všichni zahynuli. Podle francouzského úřadu pro bezpečnost civilního letectví (BEA) není ale ještě i tak možné v nynějším stádiu vyšetřování s jistotou stanovit závěr, jaká byla příčina katastrofy.

Egyptské ministerstvo pro civilní letectví dnes oznámilo, že na základě nových poznatků předalo vyšetřování případu egyptské generální prokuratuře, protože šlo o záměrný trestný čin. Doposud se stále nevylučovalo, že mohlo jít o nešťastnou náhodu. K odpovědnosti za tragédii se nikdo nepřihlásil.

Neštěstí se stalo sedm měsíců poté, co se zřítilo ruské letadlo na Sinajském poloostrově krátce po startu z egyptského rudomořského turistického střediska.

Tehdy zahynulo všech 226 lidí na palubě. Místní pobočka extremistického hnutí Islámský stát poté oznámila, že umístila na palubu letadla výbušniny. Přítomnost bomby potvrdili jako pravděpodobnou i ruští vyšetřovatelé.

Témata:  letecké nehody zřícení letadla Egypt Air

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.