Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hackeři napadli tiskárny v německých univerzitách. Natiskli tisíce rasistických textů

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Berlín – Kopírky a tiskárny na německý univerzitách dnes začaly chrlit rasistické a antisemitské texty. Způsobili to hackeři, kteří se nabourali do systému nejméně sedmi vysokých škol. Podle prvotních poznatků německých vyšetřovatelů stojí za útokem na univerzity jeden či více hackerů ze zahraničí.

Napadení svých přístrojů napojených na internet už potvrdilo nejméně sedm vysokých škol. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné, podle vyšetřovatelů v tom má prsty zřejmě někdo ze zahraničí.

Hackeři podle agentury DPA zaútočili na univerzity v Hamburku, Bonnu, Münsteru, Lüneburgu, Brémách, Tübingenu a na společnou univerzitu měst Erlangen a Norimberk.

Podle mluvčího hamburské vysoké školy hackeři napadli deset přístrojů. Vytištěn byl prý na každém pouze jediný list.

„Tiskárny a kopírky napojené na síť začaly z ničeho nic tisknout rasistické a antisemitské pamflety," potvrdil mluvčí tübingenské vysoké školy Karl Rijkhoek s tím, že jen na této univerzitě došlo k vytištění 190 listů. Chybu v zabezpečení sítě se podle něj univerzitě již podařilo opravit.

Dokument „Evropo, probuď se!", který z tiskáren vylezl, uráží Židy a hovoří o ohrožení „bílé rasy". Podle Rijkhoeka obsahuje text různé za vlasy přitažené teze, pamflet je navíc napsán špatnou němčinou s mnoha chybami.

Témata:  Německo univerzity

Související

Aktuálně se děje

8. července 2025 20:32

Harryho před Meghan každý varoval. Teď se teprve ukázalo, proč nikoho neposlechl

Napjaté vztahy mezi princem Harrym, jeho manželkou Meghan Markle a zbytkem britské královské rodiny se znovu dostaly do centra pozornosti. Podle nové série tvrzení z královského zákulisí prý Harry ignoroval opakovaná varování své rodiny – včetně bratra prince Williama – kvůli „zoufalé touze usadit se a založit rodinu“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tálibán

Komentář

Velmoci uznávají teroristické státy. Situaci můžeme zachránit, když neztratíme morální kompas

Rusko oficiálně uznalo vládu Tálibánu v Afghánistánu, Spojené státy zvažují vyškrtnutí syrské HTS ze seznamu teroristů. Dva subjekty s násilnou minulostí tak získávají legitimitu, aniž by se vzdaly své radikální povahy. Svět tím riskuje precedent, že moc uchvácená silou a bez respektu k právům může být cestou k mezinárodnímu uznání. Svět v tuto chvíli nesmí ztratit morální kompas.