reklama

Osmnáctiletý syrský uprchlík Aras Bacho žije v Německu už pět let a přispívá do německých médií svými komentáři k migrační krizi. Teď vyvolal velký rozruch na Twitteru, kde tvrdil, že za sexuální útoky z loňského Silvestra mohou samotné ženy. Upozornil na to server Breitbart.

„Ve většině případů je třeba vinit ženy. Byly v noci samy venku. Na druhou stranu by se uprchlíci měli umět chovat," uvedl na svém oficiálním twitterovém profilu. Jeho tweet tam visel několik dní, nezasáhl ani Huffington Post, pro který Bacho pracuje.

Jeho slova vyvolala na sociálních sítích bouřlivou reakci. Jeden z přispěvatelů mu napsal: „V této zemi, ženy mají právo být samy v noci venku! Přistěhovalci mají povinnost se chovat slušně!" Další označili jeho slova za „nebezpečná", jiní naznačovali, že se mladý Syřan svými slovy pouze pokouší upoutat pozornost.

Není to přitom poprvé, kdy Bacho vyvolal vášnivé debaty. V říjnu spisovatel Huffington Postu požadoval, aby byly všechny cedule v zemi přeloženy do arabštiny. Ve svých sloupcích také žádal, aby policie více chránila migranty, aby uprchlíci dostávali více peněz od německého lidu, a dokonce navrhl, aby stát pro migranty koupil chytré mobilní telefony.

reklama