Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Polsku došla trpělivost. Policisté rozehnali demonstranty od parlamentu

Varšava
Varšava
Foto: Pixabay

Varšava - Již pátým dnem pokračují v Polsku protivládní demonstrace. Policie dnes ráno vztyčila kovové bariéry kolem budovy parlamentu a vykázala od ní skupinu demonstrantů.

Demonstrace začaly v polské metropoli v pátek, kdy předseda dolní komory parlamentu oznámil plány na regulaci činnosti novinářů v parlamentu a opoziční poslanci zablokovali jednací sál.

Malá skupina nespokojenců od pátku demonstrovala před parlamentem vsedě a chystala se v protestu pokračovat i dnes. Policisté jim ale oznámili, že jejich akce je nezákonná, a v noci na dnešek je přemístili na druhou stranu ulice. Následně postavili kolem parlamentní budovy zátarasy.

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí večer po schůzkách s předáky vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) oznámil, že PiS se zřekla návrhů na omezení práce novinářů v parlamentu.

Nyní je na tahu podle prezidenta menšinová opozice, která obsadila jednací sál dolní komory parlamentu, tedy Sejmu, a požaduje odvolání jejího předsedy.

Témata:  Polsko demonstrace v Polsku

Související

Aktuálně se děje

21. června 2026 12:50

21. června 2026 8:58

20. června 2026 18:37

Jak žije dva roky po smrti Karla Heřmánka vdova Hana?

Hana Heřmánková se i přes řadu těžkých životních zkoušek, včetně tragické ztráty manžela Karla, dokáže dívat dopředu a šířit kolem sebe pozitivní energii. Bývalá televizní hlasatelka a herečka, která v současnosti vede pražské Divadlo Bez zábradlí společně se svým nejstarším sedmatřicetiletým synem Karlem, se drží životní filozofie, že úsměv nic nestojí. Přestože pro Blesk přiznává, že jí není vždy do zpěvu, své okolí nechce vlastními starostmi zatěžovat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy