Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Smutná bilance útoku v Berlíně: Mezi oběťmi je sedm Němců a pět cizinců

Útok na vánočních trzích v Berlíně (19.12.2016)
Útok na vánočních trzích v Berlíně (19.12.2016)
Foto: Reprofoto DailyMail

Berlín - Spolkový kriminální úřad (BKA) dnes oznámil, že mezi 12 oběťmi pondělního útoku v Berlíně je sedm Němců a pět cizinců. Der Spiegel již v pátek na svém webu informoval, že identifikace všech obětí teroru na vánočním trhu byla dokončena. Při útoku bylo zraněno asi 56 lidí, z nichž 14 je v nemocnici ve vážném stavu.

Mezi cizinci byli občané Česka, Itálie, Izraele, Ukrajiny a Polska. Jejich pohlaví, ani věk mluvčí BKA neuvedla s ohledem na ochranu soukromí. Děti ale mezi oběťmi nejsou.

Der Spiegel na svém webu informoval, že je mezi nimi šest žen a šest mužů. Týdeník ale uvedl, že mezi zemřelými je osm Němců.

Ve čtvrtek české ministerstvo zahraničí oznámilo, že jednou z obětí útoku je Češka Naďa Čižmárová, která dlouhodobě pracovala v Německu.

Polskou obětí je řidič kamionu Lukasz Urban (37), kterého atentátník zřejmě v pondělí unesl. Urbana pachatel útoku zastřelil asi těsně po činu. Podle médií se předtím v kabině nákladního vozu strhl zápas, při němž polský řidič dost možná zabránil ještě větší tragédii.

Témata:  Německo teroristický útok na vánočních trzích v Berlíně

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.