Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Exnáměstek čínského ministra si odsedí 10,5 za úplatky

Peking
Peking
Foto: Pixabay

Peking - Bývalý náměstek čínského ministra sportu Sia Tchien dostal 10,5 roku vězení. Podle verdiktu bral úplatky, přišel si tak v přepočtu na 30 milionů korun.

Soud ve městě Nan-jang ve středočínské provincii Che-nan má za prokázané, že Siao Tchien přijal od roku 1997 do roku 2014 úplatky v celkové výši 7,96 milionu jüanů (29,6 milionu Kč).

V tomto období zastával různé sportovní funkce, díky nimž mohl za úplatu pomáhat s uskutečněním různých akcí či s prosazením některých staveb.

Soud na svém webu žádné další podrobnosti k případu neuvedl. Podle agentury Reuters pouze napsal, že se někdejší náměstek přiznal, projevil lítost a spolupracoval při vracení nezákonně získaných peněz.

Témata:  Čína korupce

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 9:31

Nové informace k bitcoinové kauze. Jiřikovský zmizel v Asii, nic mu nebránilo

Ostře sledovaná bitcoinová kauza má další zajímavý vývoj. Tomáš Jiřikovský, který státu daroval kryptoměnu, vycestoval z Česka a je mimo dosah vyšetřovatelů případu. Podle informací webu Neovlivní.cz odletěl do Asie. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy