Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Oběti tragické nehody ruského letadla budou pohřbeny s vojenskými poctami

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Soči - Oběti leteckého neštěstí, při němž spadlo ruské armádní letadlo Tu-154 do Černého moře, budou pohřbeny na vojenském hřbitově u Moskvy. Na palubě stroje bylo 92 lidí včetně 64 členů sboru Alexandrovci.

Ministr obrany Sergej Šojgu dnes zároveň nařídil, aby pro tento soubor bylo v dohledné době vyčleněno 70 bytů kvůli náboru nových členů souboru. S rodinami obětí pracují psychologové.

Agentura TASS oznámila, že rodinám bylo nabídnuto "zvěčnit památku mrtvých a pohřbít je na vojenském hřbitově". Pohřeb s vojenskými poctami se má konat na vojenském hřbitově, který se nachází na moskevském severovýchodním předměstí Mytišči.

Rusko do pátrací operace zapojilo rozsáhlý tým potápěčů i ponorných plavidel, v noci na dnešek se podařilo z moře vytáhnout skříňku se záznamy o letu.

Témata:  Rusko zřícení letadla Tu-154 s Alexandrovci

Související

Aktuálně se děje

10. října 2025 17:44

Z Los Angeles na farmu do Francie. George Clooney prozradil, proč utekl z USA

Herec George Clooney uvedl, že jeho rozhodnutí usadit se s rodinou ve Francii bylo motivováno snahou zajistit dětem lepší start do života, než kdyby zůstaly ve Spojených státech. Čtyřiašedesátiletý herec, který má se svou manželkou, právničkou pro lidská práva Amal Clooney, osmiletá dvojčata Ellu a Alexandra, poskytl rozsáhlý rozhovor pro americký časopis Esquire ze své italské vily u jezera Como. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy