Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská královna je nemocná, novoroční mše se nezúčastní

Alžběta II.
Alžběta II.
Foto: Daily Telegraph

Londýn - Britská panovnice Alžběta II. se dnes nezúčastní tradiční novoroční bohoslužby.

Důvodem je její silné nachlazení. S odvoláním na Buckinghamský palác o tom informovala agentura Reuters. Devadesátiletá panovnice vynechala i vánoční mši 25. prosince, poprvé po téměř 30 letech.

"Královna se ještě necítí připravena navštívit kostel, neboť se stále zotavuje z těžkého nachlazení," uvedl palác.

Alžběta, která je v současnosti nejdéle panujícím monarchou na světě, a její pětadevadesátiletý manžel, princ Philip tradičně strávili Vánoce s dalšími členy rodiny ve venkovské rezidenci v Sandringhamu.

Témata:  Královna Alžběta II. Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

25. června 2026 20:25

25. června 2026 19:34

Cesta vlakem bude o víkendu jiná, než jsme zvyklí. ČD apelují na cestující

Náročné bude o víkendu i cestování hromadnou dopravou. Na vyvrcholení vlny veder se připravují i České dráhy, které již ve čtvrtek vydaly doporučení pro cestující. Lidé se na cesty vlakem mají náležitě vybavit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy