Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská královna je nemocná, novoroční mše se nezúčastní

Alžběta II.
Alžběta II.
Foto: Daily Telegraph

Londýn - Britská panovnice Alžběta II. se dnes nezúčastní tradiční novoroční bohoslužby.

Důvodem je její silné nachlazení. S odvoláním na Buckinghamský palác o tom informovala agentura Reuters. Devadesátiletá panovnice vynechala i vánoční mši 25. prosince, poprvé po téměř 30 letech.

"Královna se ještě necítí připravena navštívit kostel, neboť se stále zotavuje z těžkého nachlazení," uvedl palác.

Alžběta, která je v současnosti nejdéle panujícím monarchou na světě, a její pětadevadesátiletý manžel, princ Philip tradičně strávili Vánoce s dalšími členy rodiny ve venkovské rezidenci v Sandringhamu.

Témata:  Královna Alžběta II. Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

23. června 2026 17:12

Freddie Mercury je symbolem dodnes. Nová výstava jako důkaz

Červen je po celém světě tradičně spojený s Pride Month (tzv. měsíc hrdosti), měsícem připomínajícím historii a kulturní přínos LGBTQ+ komunity. Jeho kořeny sahají k událostem kolem Stonewallských nepokojů v New Yorku v roce 1969, které se staly symbolem boje za práva queer lidí a odstartovaly moderní podobu Pride hnutí.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy