Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská královna je nemocná, novoroční mše se nezúčastní

Alžběta II.
Alžběta II.
Foto: Daily Telegraph

Londýn - Britská panovnice Alžběta II. se dnes nezúčastní tradiční novoroční bohoslužby.

Důvodem je její silné nachlazení. S odvoláním na Buckinghamský palác o tom informovala agentura Reuters. Devadesátiletá panovnice vynechala i vánoční mši 25. prosince, poprvé po téměř 30 letech.

"Královna se ještě necítí připravena navštívit kostel, neboť se stále zotavuje z těžkého nachlazení," uvedl palác.

Alžběta, která je v současnosti nejdéle panujícím monarchou na světě, a její pětadevadesátiletý manžel, princ Philip tradičně strávili Vánoce s dalšími členy rodiny ve venkovské rezidenci v Sandringhamu.

Témata:  Královna Alžběta II. Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

21. června 2026 14:12

Počasí: Česko zasáhnou další silné bouřky, meteorologové vydali varování

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silnými bouřkami a vysokými teplotami, které zasáhnou území České republiky. Během nedělního odpoledne a večera se budou místy tvořit bouřky, u nichž hrozí nárazy větru kolem 75 kilometrů za hodinu, kroupy a intenzivní srážky s úhrny kolem 40 milimetrů, ojediněle i vyššími.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy