Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Netanjahu čelí podezření z korupce, zamíří k výslechu

Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu
Foto: dailymail.co.uk **dailymail.co.uk**

Jeruzalém - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu by se dnes měl dostavit na policii k výslechu. Čelí totiž podezřením, že od některých podnikatelů přijímal "nelegální dary". Politik všechna obvinění popírá.

Izraelští i zahraniční podnikatelé blízcí Netanjahuovi mu údajně nabízeli dary v odhadované hodnotě několika desítek tisíc dolarů. Pokud se to potvrdí, mohl by předseda vlády čelit obvinění ze "zneužití důvěry".

Média tvrdí, že policie případ v tichosti vyšetřuje už osm či devět měsíců. Výslechy pěti desítek svědků prý v posledních třech týdnech umožnily dosáhnout ve vyšetřování "zásadního průlomu".

Premiér na facebooku uvedl, že jde o kampaň vykonstruovanou jeho odpůrci.

Témata:  Benjamin Netanjahu Izrael

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 17:08

Michal David zrušil vystoupení na slovenském festivalu. Pořadatelé údajně nedodrželi podmínky

Zpěvák Michal David zrušil své plánované sobotní vystoupení na slovenském festivalu Rock pod Kameňom v Belej nad Cirochou. Podle oficiálního vyjádření jeho týmu na sociálních sítích bylo důvodem kompletního odřeknutí koncertu nedodržení smluvních podmínek ze strany pořadatele, přičemž David měl na akci vystoupit společně se skupinou Kvatro v sobotu 27. června 2026.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy