Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Sydney se střílelo, dva mrtví a dva zranění. Střelec se poté zabil sám

Sydney
Sydney
Foto: Pixabay

Sydney - V továrně na jihozápadním okraji australského Sydney se ozvalo několik výstřelů, zemřel jeden muž a další dva utrpěli zranění. Policie po proniknutí do objektu našla mrtvého střelce, patrně spáchal sebevraždu.

Přivolaní policisté drželi továrnu několik hodin v obklíčení a snažili se s ozbrojencem vyjednávat. Když pak pronikli dovnitř, našli mrtvého muže (33), který se zjevně sám střelil svou zbraní, sdělil detektiv Mark Brett.

Policie našla tři postřelené lidi, z nichž jeden, 43letý muž, ještě namístě zemřel. Objevila také tři další osoby, které se v budověukrývaly. Není zatím jasné, zda byly drženy střelcem jako rukojmí, nebo zda se před ním schovávaly.

V prosinci 2014 v centru Sydney ozbrojený muž hlásící se k Islámskému státu zadržoval 16 hodin personál a zaměstnance kavárny. Incident skončil smrtí tří lidí včetně útočníka.

Témata:  Austrálie Sydney střelba

Související

Aktuálně se děje

9. dubna 2026 15:47

Bude to opravdu tak? Čeští řidiči se mají dočkat zlevnění pohonných hmot

Nafta zítra zlevní průměrně celorepublikově oproti dnešku o zhruba 3 Kč/l, což je poměrně výrazná redukce. Vláda totiž právě stanovila nové maximální povolené ceny. Strop na benzínu pro zítřek zhruba odpovídá dnešním cenám, takže čerpadláři si zlevnění nafty nebudou kompenzovat zdražením benzínu.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy