Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Královna Alžběta II. se uzdravila. Opět plní své povinnosti

Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II.
Foto: Daily Telegraph

Londýn - Během Vánoc se Britové strachovali o zdraví královny Alžběty II. (90), která byla silně nachlazena, a nemohla se proto například zúčastnit tradiční mše. Buckinghamský palác dnes veřejnost uklidnil.

Kvůli zdravotním problémům se panovnice nedostavila poprvé po téměř 30 letech na tradiční vánoční mši a vynechala i novoroční bohoslužbu.

"Alžběta II. se zotavila z těžkého nachlazení a opět se ujala svých oficiálních povinností," oznámila dnes mluvčí Buckinghamského paláce.

Královna v úterý udělila ve své venkovské rezidenci v Sandringhamu na východě Anglie vyznamenání jednomu ze svých zaměstnanců. Poslala také kondolenci tureckému prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi kvůli novoročnímu útoku na noční klub v Istanbulu.

Témata:  Královna Alžběta II. Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

21. června 2026 14:12

Počasí: Česko zasáhnou další silné bouřky, meteorologové vydali varování

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silnými bouřkami a vysokými teplotami, které zasáhnou území České republiky. Během nedělního odpoledne a večera se budou místy tvořit bouřky, u nichž hrozí nárazy větru kolem 75 kilometrů za hodinu, kroupy a intenzivní srážky s úhrny kolem 40 milimetrů, ojediněle i vyššími.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy