Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Letiště v Kaliningradě je kvůli nehodě letadla uzavřeno

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Ad Meskens

Kaliningrad – Od úterního večera je letiště v Kaliningradu na západě Ruska uzavřeno. Kvůli méně závažné nehodě letadla Airbus A320 ruské společnosti Aeroflot, které po přistání sjelo z dráhy, byly doposud zrušeny či odloženy desítky letů, píší tamní média. Ruské servery dnes také informovaly o narušení provozu moskevských letišť Domodědovo, Šeremeťjevo a Vnukovo, kde kvůli prudkému ochlazení bylo zrušeno či odloženo asi 50 letů.

Stroj se 167 cestujícími a sedmičlennou posádkou sjel z přistávací dráhy, příčiny nehody zatím nejsou známé. Tři lidé vyhledali lékařské ošetření, závažnost jejich poranění ale zdroje agentury TASS neupřesnily.

Provoz na letišti měl být obnoven už dnes dopoledne, ale nepodařilo se zajistit dost velký jeřáb, který by letoun se zlomenou přední podvozkovou nohou z dráhy odtáhl. Až dnes odpoledne byla nasazena vojenská technika, zapůjčená od Baltské flotily. Letiště ale zůstává uzavřeno. Správa letiště nyní předpokládá, že provoz bude obnoven nejspíš až ve čtvrtek. Cestujícím byla podle ní zajištěna teplá strava a částečně i hotel.

Agentura AFP v souvislosti s událostí poznamenala, že Kaliningrad má být jedním z pořadatelských měst mistrovství světa ve fotbale, které se bude konat příští rok v Rusku. Z toho důvodu tamní letiště prochází rekonstrukcí. Kaliningrad je správním střediskem Kaliningradské oblasti, která je ruskou exklávou mezi Litvou a Polskem.

Témata:  Rusko letiště

Aktuálně se děje

14. července 2024 21:40

Biden nařídil rychlé a důkladné vyšetřování atentátu. Američany vyzval k jednotě

Americký prezident Joe Biden si přeje, aby vyšetřování sobotního atentátu na Donalda Trumpa pod taktovkou FBI bylo rychlé a důkladné. Řekl to v neděli podle agentury AP a stanice BBC. Apeloval také na prověření a zvýšení bezpečnostních opatření na některých nadcházejících akcích. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy