Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řecká policie zadržela levicovou extremistku, je podezřelá z teroristických útoků

Řecko
Řecko
Foto: Pixabay

Atény - Řecká policie dnes opět zatkla radikální levicovou aktivistku Polu Rupasovou, která čelí obvinění ze spoluúčasti na četných teroristických útocích. Žena byla již dříve držena ve vazbě po dobu 18 měsíců, v roce 2012 ji však propustili kvůli průtahům ve vyšetřování.

Rupasová, členka řecké anarchistické skupiny Revoluční boj (Epanastatikos Agonas), se měla pravidelně hlásit na místní policejní stanici, místo toho však utekla. Spolu s ní uprchl i její partner a další podezřelý Nikos Maziotis, toho však policisté zadrželi již v roce 2014.

Skupina Revoluční boj vyhlásila válku všem typům vlád v roce 2003 a od té doby se přihlásila k více než 16 útokům. V roce 2009 postřelila policistu v odvetě za zabití jednoho ze svých členů.

Členové skupiny čelí obvinění kvůli útokům proti řecké vládě i na velvyslanectví různých zemí v Řecku, například na americkou ambasádu v roce 2007 nebo na německý zastupitelský úřad v roce 2013.

Témata:  Řecko anarchisté terorismus

Související

Aktuálně se děje

5. února 2026 9:15

Tajná oslava Laďky Něrgešové. Kamarádky přišly osobně pogratulovat

Po Ivaně Gottové neutajila oslavu kulatých padesátin ani Laďka Něrgešová, která měla 50. narozeniny v pondělí. Významné jubileum provázejí velké emoce, protože oblíbená moderátorka loni přiznala boj s vážnými zdravotními problémy. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy