Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Španělská policie v Ceutě chytila dva teroristy, plánovali atentát pod vlivem IS

Bojovníci Islámského státu
Bojovníci Islámského státu
Foto: Wikimedia Commons

Madrid - Španělská policie dnes v autonomním městě Ceuta na severu Afriky zadržela dvě osoby podezřelé z napojení na Islámský stát (IS). Úřady nařídily prohledat další domy a byty.

Podle ministerstva vnitra se dvojice v poslední době velmi radikalizovala a byla součástí rozsáhlejší skupiny, která se pod vlivem IS chystala k teroristickým útokům.

Policie v souvislosti se zadržením prohledává šest domů či bytů a prověřuje další možné členy skupiny a jejich napojení na potenciální teroristy přímo na území Španělska.

Během posledních dvou let španělská policie již zatkla 180 osob podezřelých z džihádistických aktivit.

Témata:  Španělsko Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

2. srpna 2026 16:12

2. srpna 2026 10:14

Patří mezi nejstabilnější páry šoubyznysu. Jak skončila Dana Morávková u oltáře?

Herečka Dana Morávková a hudební skladatel Petr Malásek představují jeden z nej stabilnějších a nej harmoničtějších párů českého showbyznysu. Jejich manželství trvá již téměř třicet let bez jakýchkoliv skandálů, nevěr či mediálních roztržek. S nadsázkou by se tak dalo říct, že by jejich vzájemný vztah založený na respektu a úctě mohl sloužit jako vzorový příklad do učebnic.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy