reklama

Od té doby se francouzské soudy zabývaly nejméně šesti případy, v nichž se falešné oběti atentátů domáhaly odškodnění. Informoval o tom dnes španělský deník La Vanguardia. Francouzský zvláštní fond vyplácí obětem 30.000 eur (810.000 Kč).

Nejnovější případ je z minulého týdne, kdy před soudem vypovídal pár z pařížského předměstí Aulnay-sous-Bois. Sedmačtyřicetiletý muž a šestatřicetiletá žena tvrdili, že byli poškozeni při atentátech v Paříži 13. listopadu 2015.

"Předstírali, že byli nedaleko exploze u stadionu Stade de France," uvedl podle listu Vanguardia zdroj obeznámený s vyšetřováním. Muž a žena tvrdili, že utrpěli psychickou újmu a poškození sluchu, což doložili lékařským potvrzením. Policejní vyšetřování ale ukázalo, že v době exploze na místě činu nebyli.

Loni v prosinci potrestal soud v jihofrancouzském městě Grasse dva falešné poškozené šesti a třemi roky vězení. Důvodem bylo, že šestatřicetiletý muž se svou partnerkou neprávem inkasovali odškodnění každý 30.000 eur v souvislosti s pařížskými útoky. To jim ale nestačilo a zažádali si o odškodnění i za útok v Nice, při němž loni 14. července muž s kamionem vjel na promenádu a zabil 86 lidí.

reklama