reklama

Autorka Katie Richová ze SNL doplatila na slova, která napsala na Twitteru. Jak píše The Telegraph, útočná zpráva vyvolala mezi uživateli sociálních sítí bouřlivou reakci, někteří dokonce otevřeně vyzývají k bojkotu pořadu.

„Barron Trump bude prvním střelcem mezi žáky domácího vzdělávání,“ uvedla v pátek na svém twitteru Richová. Podle kritiků tím chtěla naznačit, že zastřelí svého otce. Později byl tweet odstraněn a autorka deaktivovala svůj účet. V pondělí jej opět aktivovala a napsala, že se „upřímně omlouvá" za „necitlivý" tweet. Dodala, že „hluboce lituje“ svého činu.

Stanici NBC však její omluva nestačila a dočasně ji suspendovala. Na sociálních sítích se pak strhla doslova smršť, někteří uživatelé Richovou označili za „ubohou celebritu“ a „blbce“.

Barrona se zastala dokonce i Chelsea Clintonová, bývalá první dcera, která uvedla, že „si zaslouží stejnou šanci jako každé dítě – být dítětem“. „Postavila bych se stejným způsobem za každé dítě, na které někdo takto velice nevhodným způsobem zaútočí,“ dodala.

Jak poukazuje The Telegraph, desetiletý Barron se stal už v době volební kampaně terčem krutých vtípků, které pokračují i po inauguraci jeho otce. Objevily se například komentáře o tom, že z Baronova držení těla a výrazu obličeje lze usuzovat, že vypadá znuděně a že svého otce nemiluje.

Není to poprvé, kdy se SNL dostala do potíží kvůli vtipkování o dětech prezidenta. V roce 1993 musel tehdejší člen skupiny Mike Myers napsat omluvný dopis Clintonovým kvůli parodii, ve které se vysmíval Chelsea Clintonové.

reklama