reklama

Podle Kevina McAleenana z úřadu pro celní kontrolu a zabezpečení hranic splňují tito běženci výjimku, kterou páteční protiimigrační výnos obsahuje: buď již byla spuštěna procedura jejich přesunu do azylu nebo by příslušné osoby byly vystaveny „nepřiměřenému strádání", pokud by jim úřady odepřely přijetí.

Na tiskové konferenci dnes McAleenan také bilancoval dopady Trumpova dekretu, který zakazuje cesty do USA občanům sedmi zemí z Afriky a Blízkého východu.

Ministr pro vnitřní bezpečnost John Kelly také uvedl, že některé ze sedmi zemí, pro jejichž občany platí zákaz cestování do USA, zřejmě v brzké době z daného seznamu nezmizí. Opatření bylo vyhlášeno na 90 dní, během nichž se zhodnotí, zda na listinu bude přidána další země či nějaký jiný stát bude naopak odebrán.

Opatření se zatím dotklo 721 osob, které nesměly nastoupit do letadla směřujícího do USA. V této souvislosti uvedl, že letecké společnosti, které realizovaly příslušná opatření, vyhodnocovaly nařízení a prováděcí předpisy přehnaným způsobem. McAleenan rovněž přiznal, že komunikace ohledně výnosu nepatřila mezi americkými federálními úřady „k těm nejlepším".

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama