reklama

Demokratický senátor Christopher Coons označil projev za "nejsouvislejší" Trumpovu řeč za poslední měsíce s řadou pozitivních témat. Podle Nancy Pelosiové byl ale projev "absolutně odtržen" od tvrdé reality prezidentova chování.

Podle zavedených tradic demokraté po skončení Trumpova projevu prezentovali svou formální odpověď a za svého tlumočníka si vybrali bývalého guvernéra státu Kentucky Steva Besheara. Ten Trumpa obvinil, že chce "rozcupovat zdravotní pojištění" a označil prezidenta za "šampiona Wall Streetu". Kritizoval hlavu státu, že útočí na zpravodajské služby, federální soudy a média. Důsledkem těchto útoků je podle Besheara "eroze americké demokracie".

Reakci hispánských přistěhovalců na projev prezidenta tlumočila poslancům ve španělštině Astrid Silvaová (28), která se do USA dostala bez práva trvalého pobytu jako čtyřleté dítě přistěhovalců. Trump podle ní "kriminalizuje každého, kdo je odlišný, staví lidi proti sobě a vysílá zbytku světa špatné signály".

"Máme teď vládu sjednocenou kolem jednoduché, ale důležité zásady: posílit lid, nikoli Washington," komentoval Trumpův projev šéf Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, republikánský poslanec z Wisconsinu. Projev prezidenta byl podle něj smělý a optimistický.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama