reklama

Seismologové varovali, že provincie Malaga ležící na jihu Španělska je v nebezpečí – může ji zasáhnout silné zemětřesení, které může vyvolat vlny tsunami. Mapy, které zveřejnila rada provincie Malaga ukazují nejohroženější místa - obce Axarquia a Nororma. Právě ty podle vědců s velkou pravděpodobností budou zasaženy zemětřesením.

Ricardo García Arribas, viceprezident seismologické asociace, řekl, že nejsilnější otřesy půdy v blízké době zasáhnou s velkou pravděpodobností severní Malagu. Velkému riziku je také vystaveno samotné město Malaga - odborníci věří, že existuje 70procentní pravděpodobnost zemětřesení v dohledné budoucnosti.

Zpráva také varuje před hrozbou tsunami, ale dodává také, že riziko vzniku obřích vln je malé vzhledem k tomu, že mezi Malagou a Marokem není dostatek oceánu, aby vlny narostly do obrovských rozměrů. Tsunami nicméně v případě zemětřesení hrozí městům na jihozápadě Španělska, jako je například Cádiz a Huelva.

Zpráva, ze které cituje server Express, také uvádí, že do budoucna budou muset konstruktéři v této oblasti muset stavět budovy více odolné proti zemětřesení.

Místostarosta Malagy Francisco Salado dodává: „Je to nezbytná studie, která je velmi užitečná pro všechny obce v provincii, protože aktualizuje riziková data a reaguje na státní předpisy, které jsou stále náročnější a přísnější, aby se zabránilo dopadům možných zemětřesení. Jejím hlavním cílem je chránit lidské životy a omezit materiální škody.“

0 komentářů Napište svůj názor

reklama