reklama

Útok se odehrál nedaleko gymnázia Theodora Fliednera. Útočník vyzbrojený mačetou napadl postaršího kolemjdoucího a poté se dal na útěk. Napadeného muže našli záchranáři v kaluži krve a s vážnými zraněními ho převezli do nemocnice.

Zatím neznámý pachatel útoku je podle televize RTL na útěku. Policie uzavřela školu a nařídila studentům a učitelům, aby prostor budovy neopouštěly. Po útočníkovi nyní pátrá po celém městě.

Podobný incident se odehrál před několika hodinami na nádraží v Düsseldorfu. Útočník zde ve čtvrtek večer zranil sedm lidí, tři z nich vážně. Policie podle agentury DPA oznámila, že ho zadržela. Podle svědků útočil sekyrou, policie bez upřesnění hovořila o bodné či sečné zbrani.

Útok sekyrou na nádraží v západoněmeckém Düsseldorfu nebyl teroristickým činem, pachatel pocházející z někdejší Jugoslávie trpí psychickými problémy. Dnes to podle agentury DPA oznámila policie.

Krátce po činu média s odvoláním na policejní zdroje informovala, že útočník měl zřejmě komplice. To se ale zatím nepotvrdilo, úřady nicméně hovoří o tom, že situace na místě byla velmi nepřehledná.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama