reklama

Od října proti němu bojuje irácká armáda, která zatím osvobodila východní část města. Irácké polovojenské jednotky oznámily, že poblíž Mosulu objevily hromadný hrob s těly několika set lidí.

Z věznic v západní části Mosulu, o kterou se bojuje od února, radikálové v pátek propustili několik desítek lidí. Dostali se do cel například kvůli tomu, že prodávali cigarety, kouřili nebo vlastnili mobilní telefon, což IS zakazoval. Druhé největší irácké město tato organizace obsadila bez boje v roce 2014 a její vůdce IS abú Bakr Bagdádí tam vyhlásil chalífát.

Podle irácké státní televize se zatím podařilo dobýt polovinu západního Mosulu a bojovníci IS jsou nyní v obležení na severu této části města.

Jeden z propuštěných mužů popsal, že jeho a dalších několik lidí členové IS vyvedli z podzemních cel, kde je drželi. Zavázali jim oči, posadili do autobusu a odvezli. Když autobus zastavil, řekli jim, že jsou volní. V autobuse prý bylo asi 25 vězňů. Muž, který s Reuters hovořil, řekl že byl zatčen za prodej cigaret. Jeden z občanů Mosulu sdělil, že se doma překvapivě objevil jeho bratr, který byl měsíc ve vězení kvůli tomu, že měl mobil.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama