reklama

Fillon v listu Les Echos připustil, že od blíže neurčeného přítele dostal v únoru dva obleky. Podle JDD pocházely z luxusního pařížského obchodu a stály 13.000 eur. Ve Francii platí limit 4600 eur, které může jednotlivec darovat kandidátům během volební kampaně.

Fillonovi také kdosi hradil i další ošacení a to v průběhu několika let. Od roku 2012 tak prý díky neupřesněným dobrodincům získal oblečení v celkové hodnotě 48.500 eur.

Zveřejnění těchto informací dnes Fillon odsoudil. Média se podle jeho slov hrabou v odpadcích. Současně ale odmítl jako "nepřijatelnou" karikaturu svého volebního soka Emmanuela Macrona, kterou začátkem víkendu zveřejnila strana Republikáni na twitteru. Pod titulkem Pravda o galaxii Macron je tento bývalý bankéř vyobrazen se zahnutým nosem, v šatech s kravatou a cylindrem na hlavě. Macronův mluvčí Benjamin Griveaux a další lidé označili za zneklidňující a pobuřující podobnou karikaturu, která podle nich staví na prvcích antisemitismu.

Francouzský týdeník Canard Enchaîné nedávno uvedl, že Fillon si v roce 2013 půjčil od jednoho podnikatele 50.000 eur (1,4 milionu Kč), které zamlčel úřadům. Satirický list, který má zpravidla spolehlivé zdroje, tvrdí, že půjčku Fillonovi před lety poskytl Marc Ladreit de Lacharrière a nechtěl za ni žádné úroky.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama