reklama

Na tiskové konferenci ve Washingtonu to dnes řekl mluvčí Bílého domu Sean Spicer. Informace, kterou ministerstvo zveřejní, prý dá hlavě státu určitě za pravdu.

Obvinění, s nímž Trump přišel před deseti dny na twitteru, komentoval mluvčí den poté, co ministerstvo spravedlnosti požádalo o víc času, aby v kauze údajných odposlechů mohlo poskytnout kongresové komisi pro tajné služby důkazy.

Původně je ministerstvo mělo předložit do příštího pondělí. Úřad ale prý potřebuje víc času, aby mohl žádost výboru prostudovat a zjistit, zda vůbec nějaké dokumenty potvrzující obvinění existují.

Americké ministerstvo spravedlnosti požádalo o více času, aby mohlo poskytnout Kongresu USA důkazy v kauze údajných odposlechů nynějšího prezidenta Donalda Trumpa během loňské volební kampaně. V noci na dnešek o tom informovala agentura Reuters. Trump před více než týdnem na twitteru obvinil svého předchůdce Baracka Obamu, že nařídil odposlech jeho newyorských kanceláří v mrakodrapu Trump Tower. Obamův mluvčí Kevin Lewis nařčení odmítl jako falešná.

Výbor Sněmovny reprezentantů USA pro tajné služby v reakci na Trumpovo prohlášení poslal dopis ministerstvu spravedlnosti s žádostí, aby do pondělka předložilo příslušné důkazy o odposleších. Mluvčí ministerstva uvedla, že úřad potřebuje více času, aby mohl v souladu s právním postupem prostudovat žádost výboru a zjistit, zda vůbec nějaké dokumenty potvrzující obvinění existují.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama