Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po sněhové bouři na východě USA klesly teploty, silnice i chodníky pokryla námraza

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

New York - Po sněhové bouři Stella spadly na východním pobřeží USA teploty o deset až 25 stupňů oproti sezónnímu průměru. Situace na silnicích a chodnících je tak velmi nebezpečná, sníh totiž namrzl.

Na některých místech v úterý napadlo až 30 centimetrů sněhu. Podle předpovědí se za nízké noční teploty napadený mokrý sníh mění v ledovou krustu.

Ačkoli se ve většině východní států situace vrací do normálu, v Bostonu zůstanou i dnes zavřeny školy kvůli nutnosti odklidit sníh. Bouři provázel v Massachusetts vítr o rychlosti až 100 kilometrů v hodině. V Bostonu napadlo necelých 20 centimetrů sněhu. Původně kalamitní předpověď pro New York se nepotvrdila. 

Dva mrtví jsou 16letá dívka, která v New Hampshiru nabourala s vozem na zasněžené silnici a narazila do stromu. V Connecticutu zemřel muž po srážce se sněžným pluhem.

Podle dodavatelů elektřiny bouře přerušila dodávku do 220.000 domácností a podniků, letiště zrušila přes 6000 letů, z nichž asi polovina se týkala New Yorku. Ve Washingtonu dostali státní zaměstnanci povolení přijít do práce se tříhodinovým zpožděním nebo si vzít volno, či pracovat z domova.

Témata:  počasí sněhová bouře USA sníh

Související

Aktuálně se děje

10:27

Nevydařená dovolená v Egyptě. Marie Růžičková se hlasitě rozčiluje

Česko momentálně s napětím sleduje mistrovství světa v hokeji, jehož se jako hráč i trenér v minulosti opakovaně zúčastnil Vladimír Růžička. V posledních letech ale zažil ústup ze slávy. Šampionát i tak jistě sleduje, zatímco jeho manželka Marie vyrazila na dovolenou do Egypta. Letošní zážitek ze severoafrické země je zatím speciální. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?