Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Filipínách se utopili dva mladí Češi, záchranáři po nich pátrali 12 hodin

Potápění
Potápění
Foto: Pixabay

Manila - Při šnorchlování v jezeře Kayangan na filipínském ostrově Coron se utopili dva Češi. Záchranáři po nich pátrali přes 12 hodin.

O neštěstí informoval zpravodajský server Inquirer Southern Luzon s odvoláním na filipínskou policii. Úmrtí dvou Čechů v jezeře Kagayan ČTK potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Podle médií se těla našla v pondělí po téměř 12hodinovém pátrání v hloubce více než 21 metrů pod vodou jezera, kam se vydali šnorchlovat. Jednalo se o dva muže ve věku 25 a 28 let.

"Byli společně šnorchlovat, pravděpodobně utonuli," řekla Valentová. S rodinami zesnulých je v kontaktu zastupitelský úřad v Manile, dodala bez dalších podrobností.

V zemi byli s 13 dalšími Čechy. Skupina zjistila, že oba muži zmizeli, když se vrátila do hotelu.

Místní úřady a policie zahájily potřebné úkony koordinované s českým velvyslanectvím.

Témata:  úmrtí Čechů v zahraničí Filipíny utonutí potápění

Související

Aktuálně se děje

12. srpna 2025 10:16

Výhled počasí až do začátku září. Meteorologové naznačili, jak dlouho potrvají vedra

Až za horizont srpna už vidí meteorologové, kteří naznačili, jak dlouho potrvá právě začínající vlna veder. Už příští týden by měl být opět teplotně průměrný, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy