Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mladá Češka tragicky zahynula v bulharském kempu

Bouřky, ilustrační fotografie
Bouřky, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Mladá Češka přišla v noci na dnešek o život na jihozápadě Bulharska. Na stan, ve kterém byla i se svým partnerem z Česka, spadl v kempu u Rilského kláštera během bouře strom. "Mladá žena zemřela na místě, muž byl převezen do nemocnice v Blagoevgradu," uvedl bulharský rozhlas s odvoláním na policejní mluvčí.

Ženě bylo 29 let, její dvaatřicetiletý partner není v ohrožení života, uvedla bulharská tisková agentura BTA. Místo neštěstí ohledala policie, která vyrozuměla prokurátora.

Blagoevgrad leží asi 100 kilometrů jižně od hlavního města Sofie. Rilský klášter patří k desítce bulharských památek, zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.

Noční bouře podle BTA způsobila záplavy v části Sofie a přerušila dodávky elektřiny.

Témata:  úmrtí Čechů v zahraničí Bulharsko Češi

Související

Aktuálně se děje

4. března 2026 16:09

Richard Krajčo už má jasno. Odhalil plán oslavy kulatin

Kulatá jubilea se v českém šoubyznyse nebudou slavit jen letos, ale i v příštím roce. Oslavu padesátin připravuje herec a zpěvák Richard Krajčo, který v těchto dnech odhalil, kde proběhne večírek, na němž se mohou objevit i fanoušci oslavence. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy